Nadzory informatyczne

1) nadzór nad zgodnością z technicznymi wymogami realizacją projektu, w związku z koniecznością wdrożenia zaawansowanego technologicznie systemu informatycznego, jak też pod kątem jego technicznej funkcjonalności, zgodnej z celami projektu,

2) koordynacja procesu realizacji inwestycji pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu i Zamawiającym,

3) ocena i zatwierdzenie przegotowanego przez wykonawcę, projektu wdrożenia i harmonogramu,

4) monitorowanie i kontrola postępu realizacji inwestycji, wywoływanie spotkań zespołu wdrożeniowego, dokumentowanie ustaleń i decyzji,

5) nadzór nad prawidłową realizacją dostaw i usług w projekcie i kontrola ich zgodności z zapisami opisu przedmiotu zamówienia oraz dokumentacji aplikacyjnej, sygnalizowanie problemów i proponowanie środków zaradczych,

6) nadzór nad wykonywaniem testów akceptacyjnych wdrażanych aplikacji (modułów/podsystemów),

7) uczestnictwo w odbiorach częściowych i końcowym zadań projektowych,

8) przygotowywanie materiałów i dokumentów związanych z kwestiami technicznymi dla potrzeb kontroli przeprowadzanych przez Instytucje uprawnione do kontroli projektu w czasie trwania umowy i czynne wyjaśnianie ewentualnych wątpliwości zgłaszanych przez kontrolujących w trakcie realizacji projektu,

9) przygotowywanie informacji niezbędnych do złożenia wniosków o płatność,

10) cykliczne raportowanie (min. raz na miesiąc) i przedstawianie Zamawiającemu informacji w spawach związanych z projektem, w tym terminów wynikających z harmonogramu realizacji projektu, postępowań administracyjnych i wszelkich innych procesów związanych z kontrolą harmonogramu realizacji projektu, postępem realizacji prac, osiągnięciem celów i wskaźników projektu,

11) pomoc w przygotowaniu, doradztwo w analizie i akceptacji faktur wystawianych przez Wykonawcę inwestycji pod kątem ich zgodności z wykonanym przedmiotem zamówienia,

Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie m.in.:

a) Udzielanie Zamawiającemu porad technicznych w zakresie przedmiotowej realizacji.

b) Uczestniczenie podczas ustalania harmonogramu prac z wyłonionym Wykonawcą.

c) Uczestniczenie w spotkaniach Komitetu Sterującego Projektem.

d) Informowanie Zamawiającego o dostrzeżonych ryzykach i zagrożeniach mogących mieć wpływ na powodzenie realizacji projektu.

e) Wykonawca będzie wspierał w zakresie merytorycznym pracowników Zamawiającego odpowiedzialnych za realizację Projektu (wsparcie techniczne w zakresie weryfikacji poprawności wykonania przez poszczególnych wykonawców/dostawców prac merytorycznych).

f) Wykonawca będzie działał zawsze lojalnie i bezstronnie, jako sumienny doradca Zamawiającego, zgodnie z przepisami prawa oraz z zasadami postępowania obowiązującymi w jego zawodzie.

g) Wykonawca będzie świadczył usługi z należytą dbałością, efektywnością oraz starannością mając na uwadze zabezpieczenie interesów Zamawiającego.

h) Świadczenie usług doradztwa eksperckiego w zakresie optymalnego wykorzystania rozwiązań technologicznych proponowanych przez Wykonawcę Projektu.

i) Przygotowywanie na żądanie Zamawiającego informacji i wyjaśnień na temat realizacji Projektu, w zakresie kwestii technicznych.

j) Cykliczne (kwartalne) oraz każdorazowo na żądanie Zamawiającego raportowanie pojawiających się zagrożeń i ryzyk występujących przy realizacji prac wg wdrożonej metodyki zarządzania, a także identyfikacja obszarów problemowych i zagrożeń dla realizacji prac oraz przygotowanie środków zaradczych.

k) Nadzór i kontrola prawidłowej (rzeczowej) realizacji prac przez Wykonawcę Projektu, a także wytwarzanej przez Wykonawcę Projektu dokumentacji oraz przedstawienie wyników tej kontroli Zamawiającemu na każde żądanie.

l) Nadzór i kontrola nad testami produktów i usług dostarczanych przez Wykonawcę Projektu, oraz ocena poprawności i akceptacji wyników testów produktów i usług.

m) Uzgadnianie i podejmowanie decyzji projektowych w porozumieniu z Zamawiającym oraz z Wykonawcą Projektu, w zakresie doprecyzowania rozwiązań technicznych oraz sposobu realizacji prac, jak również oceny poprawności i zasadności proponowanych przez Wykonawcę Projektu rozwiązań.

n) Czynny udział w odbiorach częściowych i końcowych w charakterze eksperta osób z Zespołu Wykonawcy merytorycznie odpowiedzialnych za dany zakres prac Wykonawców Projektu, w tym weryfikacja zgodności dostarczonych produktów jakości usług, sprzętu, oprogramowania i baz danych ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia, Szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia oraz umową z Wykonawcą Projektu.

o) Odbiór od Wykonawcy Projektu całej dokumentacji powykonawczej (jej przegląd, opiniowanie i końcowa ocena), a także wszelkich dokumentów i oświadczeń koniecznych do właściwej eksploatacji systemu.

12) doradztwo w zakresie wszelkich roszczeń i problemów występujących podczas wykonywania inwestycji oraz rekomendowanie rozwiązań zapobiegających sporom i opóźnieniom.